Отборите на Удинезе и Дженоа направиха равенство 2:2 в седмия

...

Удинезе и Дженоа не се победиха в мач от Серия А

Отборите на Удинезе и Дженоа направиха тъждество 2:2 в седмия кръг на италианката Серия А.

Повечето попадения в мача бяха осъществени през първото полувреме. Алберт Гудмундсон изведе Дженоа напред в резултата в 14-ата минута, а Лоренцо Лука изравни за Удинезе 10 минути по-късно.
Гудмундсон обаче осъществя второ попадение в края на частта след асистенция на национала Матео Ретеги.

Малко преди този момент още един гол на исландеца бе анулиран поради състояние на засада, което бе тествано посредством системата за видео асистенция на съдиите.

В добавеното време на мача Удинезе съумя да изравни посредством автогол на Алан Матуро и избави точката.

В последните секунди Санди Ловрич от домакините бе изпъден от терена с пряк червен картон.