Отборите на ЦСКА и ЦСКА 1948 играят при резултат 1:0

...

НА ЖИВО: ЦСКА – ЦСКА 1948 1:0, Назон бележи

Отборите на ЦСКА и ЦСКА 1948 играят при резултат 1:0 в „ аленото ” дерби от 9-ия кръг на efbet Лига. Дюкенс Назон откри резултата в 74-ата минута. Срещата започва в 20:15 часа на стадион „ Българска войска ”, а основен рефер на дуела е Георги Кабаков. Дербито може да наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата  . На сайта  ще проследим мача минута по минута.

Двубоят стартира на високо движение, като още в първите пет минути на срещата двата отбора съумяха да стигнат до състояние пред противниковата врата. Първият удар бе насочен от Рууни Ева, който получи на границата на наказателното поле и стреля, само че прати топката над вратата.

Домакините отговорихте с изстрел на Тобиас Хайнц от директен свободен удар, само че и той не съумя да откри рамката на вратата.

Постепенно футболистите на Нестор Ел Маестро съумяха да открият домашен напън и се настаниха трайно в половината на своя съперник.

В 11-ата минута Наумов трябваше да се намесва уверено след отлична композиция сред Тобиас Хайнц и Джонатан Линдсет. Първият центрира отляво в наказателното поле, където сънародникът му бе оставен непокрит и стреля с глава, само че Наумов акробатично мазета в първи корнер.

Точно след четвърт час игра, ЦСКА имаше нова опция да открие резултата. Тибо Вион се нагърби с отдалечен изстреля, само че след няколко рикошета топката промени траекторията си и се оказа на Линдсето отдясно. Вратарят на гостите обаче внимаваше и прозорливо излезе напред и изпревари нападателя на домакините.

Домакините продължиха да бъдат по-активният отбор на терена, който създаваше по-интересните обстановки до този миг. В 21-ата минута се стигна и до първото противоречиво състояние в дуела. Марселиньо Кареасо лиши топката от Педриньо в половината на гостите, само че бразилецът, паднал на земята, задържа с ръка крайници на съперника. Реферът Кабаков отсъди нарушаване в интерес на ЦСКА, само че не сподели жълт картон на Педриньо. Това докара до стихии митинги от страна на скамейката на домакините и жълт картон за един от помощниците на Нестор Ел Маестро – Алексндър Гицов.

До края на първото полувреме Тобиас Хайнц имаше нов късмет да се разпише, само че още веднъж бе обезверен от Даниел Наумов. Дюкенс Назон откри норвежеца отдясно на няколко метра от вратата, само че ъгълът бе прекомерно дребен. Въпреки това Хайнц понечи да стреля, само че Наумов избави и мазета в нов ъглов удар.

Първият прецизен удар на сметката на гостите пристигна едвам в 40-ата минута. Ивайло Чочев получи на няколко метра пред дъгата на наказателното поле, където бе безусловно самичък. Халфът настройки топката на мощния си ляв крайник и стреля фронтално против вратата, само че прати топката право в ръцете на Густаво Бусато.

Няколко минути преди почивката самият Дюкенс Назон опитва шанса си, само че ударът му от границата на пеналта не затрудни съществено вратаря на гостите.

Втората част стартира по сходство на първото полувреме, като домакините продължиха да бъдат по-активния отбор на терена, макар че малко след подновяването на играта, Густаво Бусато трябваше да се намесва уверено след подло центриране от ъглов удар.

След близо час игра пристигна и най-фрапантният пропуск в мача. Тобиас Хайнц, който е един от голмайсторите на домакините, пропусна превъзходен късмет да открие резултата. След офанзива отсяно топката бе подадена към Дюкенс Назон, който вместо да шутира, реши да продължи нападението към отсрещния фланг, където непокрит бе оставен Хайнц. Норвежецът овладя топката с първото си допиране и тъкмо когато трябваше да стреля, не съумя да уцели топката и разреши на бранител да му отнеме.

Хайнц бе доста покрай това да се реваншира за непростимия си пропуск няколко минути по-късно, когато ЦСКА стигна до директен свободен удар след фал на Георги Русев точно против норвежеца. Хайнц стреля технично към далечната греда, само че Наумов още веднъж сподели класа и отклони топката отвън рамките на терена в ъглов удар.

ЦСКА – ЦСКА 1948 1:0