Отборите на ЦСКА и Арда завършиха при резултат 0:0 в

...

ЦСКА и Арда не успяха да се победят на Българска армия

Отборите на ЦСКА и Арда приключиха при резултат 0:0 в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. През първото полувреме нямаше попадения.

Във втората част имаше много повече положения, само че в последна сметка до гол не се стигна и двата отбора взеха по една точка от срещата на " Българска Армия ".

Първата по-опасна обстановка пристигна в 5-ата минута пред вратата на Арда. Дюкенс Назон съумя да се измъкне с топката навътре в наказателното поле, след което се завърта и потърси съотборник, само че Умар Сако предотврати паса му. В последна сметка и Анатолий Господинов трябваше да се намеси, с цел да улови топката.

Две минути след това Тобиас Хайнц си опита шанса с отдалечен изстрел. Топката обаче рикошира от крайници на състезател на гостите и прелетя настрана от вратата.

В 18-ата минута Тобиас Хайнц си настройки топката и стреля отвън пеналтерията на гостите. Ударът му по земя мина на сантиметри от страничния дирек, а Господинов единствено изгледа топката.

Три минути по-късно футболистите на Арда пожелаха дузпа поради игра с ръка на Емануел Шакич. Десният краен бранител обаче бе прибрал ръцете си до тялото и по този начин Георги Гинчев остави играта да продължи макар претенциите от страна на кърджалии.

Гостите притесниха " алените " в 32-ата минута с няколко рискови центрирания. Първо такова пристигна от корнер на Иван Тилев попадна към бялата точка, а Християн Петров почисти с глава. Последва ново високо подаване, при което Преслав Боруков бе покрай това да стреля към вратата на Густаво Бусато, само че бе изпреварен от Махмутович. Бразилският пазач трябваше да избива и рисково осъществяване на Радослав Цонев от сложна позиция към минута по-късно.

В 38-ата минута Дюкенс Назон получи в наказателното поле и си бутна топката, с цел да си освободи пространство за шут. Ударът му обаче не затрудни изключително Анатолий Господинов, защото бе ориентиран право в стража. Две минути след това Хайнц центрира след късо изпълнен корнер. До топката стигна свободния Енес Махмутович, който обаче не съумя да стреля добре с глава, а топката мина настрана от задачата.

Три минути преди края на постоянното време на първата част Фаетон също имаше късмет да стреля към вратата на Арда. Неговият удар по земя обаче също се оказа елементарно избавяне за Анатолий Господинов.

Последната обстановка в първото полувреме бе рисков удар на Матиас Фаетон, който потърси долния ляв ъгъл на вратата на Арда с прекрасен удар по земя. Стражът на гостите още веднъж внимаваше и съумя да избие в корнер, който не докара до нова заплаха пред кърджалии.

Две минути след подновяването на играта Джонатан Линдсет реши да стреля от отдалеченост. Изпълнението му обаче бе извънредно разочароващо и прелетя високо над вратата.

В 49-ата минута пък Станислав Иванов бе изведен и шутира от ръба на наказателното поле. Ударът му бе мощен и Бусато не съумя да улови топката, която бе ориентирана към него. За негов шанс обаче тя не стигна още веднъж до футболиста на Арда, който и бе затворен от бранител на ЦСКА.

Тобиас Хайнц бе открит на далечната греда в 52-ата минута. Норвежкият халф бе свободен и незабавно стреля към вратата от близка отдалеченост. Топката изглеждаше, че отива към вратата на Господинов, само че преди този момент рикошира и излезе настрана от задачата.

В 58-ата минута на срещата напрежението се повиши. Дюкенс Назон нападна прекомерно нападателно Принц Окезие, а Георги Гинчев отсъди нарушаване. Футболистът на Арда обаче не съумя да сдържи нервите си и влезе във физическа разпра с нападателя на домакините, който се стовари на земята, претендирайки, че е ударен с глава. По-сериозно последици обаче за Окезие нямаше.

В 65-ата минута Майкъл Естрада извърши директен свободен удар, само че откри стената. Все отново топката се озова още веднъж в него и той се впусна отдясно. Опита нещо като удар от сложна позиция, само че осъществяването му бе неопределено и мина над вратата.

Пет минути по-късно Майкъл Естрада потегли на самостоятелен пробив и нахлу в пеналтерията. След това стреля с десния си крайник, а ударът му рикошира от бранител на Арда, след което срещна и страничния дирек.

В 78-ата минута гостите бяха покрай попадението. Станислав Иванов имаше страхотна опция да открие резултата. Той сподели отлична техника, откакто бе открит в наказателното на ЦСКА. Той финтира Махмутович и по-късно стреля, само че Бусато бе излязъл напред и съумя да направи решаващо избавяне.

Четири минути преди края на постоянното време Преслав Боруков бе покрай гола, откакто се озова навътре в пеналтерията с топка в крайници. Неговият удар обаче мина покрай вратата, само че не попадна в задачата.

FT ЦСКА - Арда 0:0

Стартовите сформира на двата тима:

ЦСКА:  1 Густаво Бусато, 19 Иван Турицов, 22 Енес Махмутович, 6 Християн Петров, 17 Емануел Шакич, 21 Амос Юга, 14 Тобиас Хайнц, 7 Джонатан Линдсет, 26 Марселино Кареасо, 11 Матиас Фаетон, 9 Дюкенс Назон

Треньор: Нестор Ел Маестро

Арда:  1 Анатолий Господинов, 3 Умар Сако, 6 Пламен Крачунов, 9 Преслав Боруков, 11 Мартин Стойчев, 12 Принц Ебенезер, 19 Тонислав Йорданов, 21 Радослав Цонев, 33 Иван Тилев, 77 Илия Юруков, 99 Станислав Иванов

Треньор: Александър Тунчев