Отборите на Тотнъм и Фулъм играят при резултат 1:0 в

...

НА ЖИВО: Тотнъм - Фулъм 1:0, Сон откри

Отборите на Тотнъм и Фулъм играят при резултат 1:0 в мач от 9-ия кръг на Висшата лига. Лондонското дерби започва в 22:00 часа българско време и може да го гледате в директно предаване по DIEMA SPORT 2, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим развиването на резултата онлайн, като в уеб страницата ни може да намерите също видео с всеки един гол от мача.

Двубоят на стадион „ Тотнъм Хотспър ” предстоящо стартира с вихрени офанзиви на домакините, които още във втората минута можеха да поведат в резултата. Джеймс Мадисън бе изведен зад защитата на гостите, само че ударът му бе отразен от Бернд Лено. Малко по-късно домакините получиха правото да изпълнят директен свободен удар, който бе изпълнен заучено. В последна сметка Ван де Вен имаше опция да стреля от чиста позиция, само че прати топката над вратата.

В 11-ата минута пристигна най-чистото състояние от началото на срещата и то бе пред вратата на Тотнъм. След центриране от корнер, Палиня стреля рисково с глава, само че Викарио с една ръка съумя да отрази, а по-късно играчи на Фулъм извърши нарушаване в нахлуване.

Постепенно „ котиджърс ” изравниха играта и на собствен ред започнаха да провеждат рискови офанзиви, изключително по левия фланг, където действаше бразилецът Уилиан.

В 30-ата минута обаче, неговият съотечественик Ричарлисон бе този, който можеше да открие резултата след прелестна контраофанзива. Бързото нахлуване за домакините мина по дясното крило, с цел да бъде пратена топката пред наказателното поле, където Ричарлисон бе оставен непокрит и стреля от отдалеченост, само че не съумя да откри рамката на вратата и топката мина на сантиметри от левия непряк дирек.

LIVE ТОТНЪМ – ФУЛЪМ 1:0

1:0 Сон 36'

Тотнъм : 13 Викарио, 23 Поро, 18 Ромеро, 37 Ван де Вен, 38 Удоджи, 29 Сар, 5 Хьойберг, 21 Кулушевски, 10 Мадисън, 9 Ричарлисон, 8 Хюн-Мин Сон

Мениджър: Анге Постекоглу

Фулъм : 17 Лено, 21 Кастан, 3  Баси, 13 Рийм, 33 Робинсън, 28 Лукич, 26 Палиня, 18 Перейра, 14 Боби Рийд, 30 Винисиус, 2о Уилиан

Мениджър: Марко Силва