Отборите на Страсбург и Ница завършиха при равенство 0:0 в

...

Ница завърши с 9 човека, но стигна до точка

Отборите на Страсбург и Ница приключиха при тъждество 0:0 в дуел от 26-ия кръг на шампионата на Франция по футбол. Тимът на Ница излезе на второ място във краткотрайното класиране с 46 точки, колкото има и третият Олимпик Марсилия, който обаче е с мач по-малко. Лидер във Франция е Пари Сен Жермен с 59 точки. Страсбург пък прави еднакъв във втори следващ мач в Лига 1 и заема петото място с 43 точки, колкото има и четвъртият Рен.

Ligue 1: Nice prend la deuxième place après son match nul (0-0) contre Strasbourg
— SudOuest Sport (@SudOuest_Sport)
Гостите останаха с човек по-малко в 48-ата минута, когато втори жълт и надлежно червен картон получи бразилецът Данте. Ница приключи мача с 9 души, защото в 85-ата минута червен картон получи и Джъстин Клуиверт. Двата състава по този начин и не съумяха да си отбележат гол, а в 30-ата минута аржентинският вратар на Ница Валтер Бенитес направи ужасно избавяне при удар на босненеца Санин Пръчич.