Отборите на Русия и Хърватия ще бъдат съперници в единия

...

Хърватия се промъкна до четвъртфинал с Русия

Отборите на Русия и Хърватия ще бъдат противници в единия от четвъртфиналите на международното състезание по футбол, този мач е на 7 юли в Сочи. На осминафинала в Нижни Новгород Хърватия в профил Дания след осъществяване на дузпи. Редовното време и продълженията приключиха 1:1, като датчаните поведоха с гол на Мартин Йоргенсен още във 2-ата минута, само че в 4-ата Марио Манджукич изравни. В 116-ата минута на второто продължение хърватинът Лука Модрич пропусна да вкара углавен удар. При последвалите дузпи хърватите вкараха 3 пъти, а датчаните - два.

В първия осминафинал през вчерашния ден Русия отстрани Испания още веднъж след дузпи, като постоянното време и продълженията също приключиха 1:1. На стадион Лужники в Москва испанците поведоха в 12-ата минута след автогол на Сергей Игнашевич, а домакините на мондиала изравниха в 41-ата, когато Артьом Дзюба осъществя углавен удар. При дузпите вратарят на руснаците Игор Акинфеев избави два от тях и по този начин отборът на домакините завоюва с 4:3.
Източник: bnr.bg