Отборите на ПАОК и Аякс направиха равенство 2:2 в първи

...

ПАОК и Аякс оставиха всичко за реванша

Отборите на ПАОК и Аякс направиха тъждество 2:2 в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига, игран в Солун.

Холандският отбор стартира мощно на „ Тумба “ и поведе в резултата още в 10-та минута посредством Хаким Зиеш, само че още преди почивката домакините направиха цялостен поврат с попадения на Чуба Акпом и Лео Матос. В 57-та минута ветеранът Клаас Ян Хунтелаар оформи крайното 2:2, което оставя шансове и пред двата отбора за реванша в Амстердам идната седмица.

Динамо Загреб и Ференцварош също не съумяха да се победят в първия мач между тях. На стадион „ Максимир “ в хърватската столица Даниел Олмо даде задатък на домакините в седмата минута, само че в 59-та Давид Сигер изравни за крайното 1:1. Реваншът е след седмица в Унгария.