Отборите на Нидерландия и Германия стартираха с победи на Европейското

...

Нидерландия и Германия стартираха с победи на Европейското по хандбал за жени

Отборите на Нидерландия и Германия стартираха с победи на Европейското състезание по хандбал за дами, което се организира в Словения, Черна гора и Република Северна Македония.

Нидерландия печели първия си мач на шампионат на Стария континент за първи път от 2018 година, откакто надви над Румъния с 29:28 (14:12) в група " С " Скопие.

Оранжевите направиха серия от 7:2 сред 36-а и 44-а минута с три попадения на Кели Дулфер, само че румънките изравниха 25:25 седем минути преди края.

Анджела Малестейн се разписа за 29:27 по-малко от минута преди края и Нидерландия удържа триумфа.

Лаура ван дер Хайден беше най-резултатна със 7 гола. Тя стана едвам втората нидерландска хандбалистка в историята, отбелязала 100 гола на Европейско състезание след Еставана Полман, а " лалетата " реализираха пета поредна победа против Румъния във всички шампионати.

Германия преодоля пасив от четири гола и завоюва против Полша с 25:23 (12:11) в първия кръг в група " Д " в Подгорица.

Бундестимът изоставаше със 7:11, само че обърна мача със серия 9:2. Няколко гола на Емили Бьолк и избавена дузпа от Изабел Рох в края взеха решение дуела.

Това беше 10-а поредна среща за Полша на огромни шампионати без победа.