Отборите на Милан и Болоня завършиха 2:2 в двубой от

...

Милан рухна в края срещу Болоня

Отборите на Милан и Болоня приключиха 2:2 в дуел от 22-ия кръг на Серия А, изигран на " Джузепе Меаца ". С това тъждество Милан не съумя да редуцира изоставането си от водачите Ювентус и Интер. " Росонерите " вървят трети в класирането с 46 точки, " Старата госпожа " води с 53, а " нерадзурите " имат 51.

Двубоят стартира неприятно за хората на треньора Стефано Пиоли. Джошуа Зиркзее даде задатък на гостите в 29-ата минута, след като прокара топката сред краката на Майка Менян със своя изстрел по земя.

В 42-рата френската звезда на Милан Оливие Жиру пропусна дузпа за домакините, които обаче изравниха в 45-ата с попадение на Лофтъс-Чийк, който се възползва от асистенция на Калабрия.

В 74-тата минута Тео Ернандес пропусна втора дузпа за " росонерите ". В 83-тата Лофтъс-Чийк означи втория си гол в мача за Милан. Той обаче не се оказа надвит, защото в добавеното време резервата Рикардо Орсолини се разписа от дузпа, с което оформи крайния резултат 2:2.
 Флоренци: Защо Милан да не завоюва Лига Европа?