Отборите на Мексико и САЩ се присъединиха към Канада като

...

Мексико и САЩ се класираха за Мондиал 2022

Отборите на Мексико и Съединени американски щати се причислиха към Канада като участници на Световното състезание в Катар тази зима след последните мачове от квалификациите в Зона КОНКАКАФ. Въпросните три тима заеха първите три места и отиват непосредствено в Катар, до момента в който Коста Рика макар успеха с 2:0 над Съединени американски щати, остава на четвъртото място и ще играе междуконтинентален плейоф против Нова Зеландия.

Американците, които пропуснаха международното през 2018-а година в Русия, имаха доста по-добра голова разлика от директния си противник за третото място Коста Рика и провалянето с 0:2 не им повлия по никакъв метод. Мексико пък завоюва вкъщи със същия резултат против Салвадор и заема второто място. Канада, която към този момент си подсигурява първата позиция, отстъпи с 0:1 при гостуването на Панама със седем промени в главния си състав, само че това не промени подреждането.

Първи мач като национал за панамския народен тим изигра бранителят на Левски Хосе Кордоба. Четири минути след началото на второто полувреме Габриел Торес вкара единствения гол за Панама, която приключва на пето място, на 4 точки след костариканците. Кайл Ларин вкара гол, който трябваше да значи 1:1, само че след прегледа от ВАР стаята беше анулиран поради засада.

Тимът на Съединени американски щати съвсем извърши задачата си след първото полувреме, когато удържа на 0:0, защото единствено проваляне с 6 или повече голове ги сваляше от 3-ото място. Хуан Пабло Варгас откри с удар с глава в 51-ата минута. 8 минути по-късно Антъни Контрерас удвои след подаване на Джевисон Бенет.

Мексико си реши успеха против скромния състав на Салвадор още до почивката, когато Уриел Антуна откри в 17-ата минута с удар от дребното наказателно поле. Раул Хименес удвои преднината им малко преди края на първата част от дузпа.

В последната среща Ямайка записва втора победа в групата – 2:1 вкъщи над Хондурас, който остава финален.

Вече 29 тима си осигуриха място на Мондиал 2022, което ще се организира за първи път през зимата сред 21 ноември и 18 декември. Това са домакините от Катар, Германия, Дания, Бразилия, Франция, Белгия, Хърватия, Испания, Сърбия, Англия, Швейцария, Нидерландия, Аржентина, Иран, Южна Корея, Япония, Саудитска Арабия, Еквадор, Уругвай, Канада, Гана, Сенегал, Португалия, Полша, Тунис, Мароко, Камерун, Съединени американски щати и Мексико.

Останалите три квоти ще бъдат избрани от конфликтите Коста Рика – Нова Зеландия, Уелс – Шотландия/Украйна и Австралия/ОАЕ – Перу. Мачовете ще са през юни. Жребият за групите на Мондиала ще се тегли в петък, 1 април.
Източник: bnr.bg