Отборите на Лудогорец и Локомотив Пловдив играят при резултат 0:0

...

НА ЖИВО: Лудогорец 0:0 Локо Пд, домакините пропуснаха дузпа

Отборите на Лудогорец и Локомотив Пловдив играят при резултат 0:0 в един от най-интересните мачове от 14-ия кръг на родната efbet Лига. След час игра Пиерос Сотириу можеше да изведе "орлите " напред в резултата, само че кипърецът пропусна от дузпа.

Гостите влязоха стремително в срещата, като още в първите секунди проведоха рискова офанзива, приключила с неакуратен изстрел на Парвиз Умарбаев. Лудогорец отвърна с удар на Доминик Янков, който обаче приключи в ръцете на Лукас Рейдър.

Пет минути преди почивката още веднъж Янков насочи изстрел, само че прекомерно слаб.

Втората част започва с опция за "орлите ", които се възползваха от неточност на съперника и лишиха топката. Сотириу опита пас към Текпетей, който обаче бе кръстосан в последния миг от Гомис.

След час игра бе отсъдена дузпа за домакините. Мартин Паскалев събори Бернард Текпетей, който пробиваше отдясно и след обзор на обстановката с ВАР Драгомир Драганов отсъди углавен удар в интерес на Лудогорец. Зад бялата точка застана Пиерос Сотириу, чийто изстрел срещна двата странични стълба на вратата на Лукас Рейдър, само че не влезе в мрежата му и резултатът остана неизменен.

Лудогорец - Локо Пд 0:0