Отборите на Лийдс и Манчестър Сити играят при резултат 0:0

...

НА ЖИВО: Лийдс - Манчестър Сити 0:0, два огромни пропуска на Халанд

Отборите на Лийдс и Манчестър Сити играят при резултат 0:0 в мач от 15-ия кръг на Висшата лига. Двубоят започва в 22:00 часа и може да го наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT 2, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA.

В уеб страницата ни Gong.bg също ще проследим развиването на дуела онлайн, като тук също може да немерите видео от всички голове и всяка една противоречива обстановка на „ Елънд роуд ”.

Шампионът Сити влиза в срещата от трета позиция във краткотрайното класиране след водача Арсенал и втория Нюкасъл Юнайтед. Разликата сред „ жителите ” и „ артилеристите ” е осем точки, като тимът на Пеп Гуардиола е с мач по-малко – точно днешният конфликт с Лийдс.

Още в първата минута на срещата пред Ерлинг Халанд се откри опция да се разпише. Норвежецът бе изведен отляво, напредна добре и с удар от границата на наказателното поле се опита да порази задачата. Стражът на домакините Мелие обаче работи респектиращо и съумя да избави несъмнено попадение.

В 7-ата минута на дуела гостите стигнаха до нова отлична опция за обстрел на противниковата врата. Този път Кевин де Бройне опитва шанса си с удар с десния крайник, само че не откри рамката на вратата.

В първия четвърт час от мача „ жителите ” имаха тотално териториално преимущество, до момента в който домакините най-вече се защитаваха и мъчно намираха пролуки в защитата на своя съперник. Следващата добра опция в срещата се разкри пред Илкай Гюндоган, който не съумя да засече с глава центриране отдясно.

След близо час игра Халанд още веднъж имаше превъзходна опция да открие резултата, само че още веднъж бе обезверен от Илан Мелие. Веднага след ситуацията на норвежеца, Джак Грийлиш също обстрелва вратата на Лийдс, само че прати топката високо над гредата.

LIVE / ЛИЙДС – МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:0