Отборите на Германея и Оборище завършиха наравно 1:1 в Сапарева

...

Германея и Оборище не успяха да се победят в здрав мач

Отборите на Германея и Оборище приключиха наедно 1:1 в Сапарева баня в среща от 6-ия кръг на Югозападната трета лига. Двата тима направиха здрав мач с положения и пред двете порти. Домакините поведоха в 8-та минута посредством Юлиан Аргиров. При опит за центриране топката се завъртя подло и изненада вратаря на гостите. Още в идната офанзива основният арбитър Йордан Воденичаров отсъди дузпа в интерес на гостите. Тя бе бурно оспорвана от футболистите на Германея. Вратарят Евгени Спасов майсторски обаче отрази удара от бялата точка на Георги Стефанов. Оборище въпреки всичко стигна до изравнителен гол пет минути преди края на полувремето. Владимир Каптиев проби и върна топката към точката на дузпата и Станислав Георгиев с прецизен удар изравни. През второто полувреме гостите от Панагюрище водени от неостаряващия Ванчо Траянов натиснаха, само че Лъчезар Георгиев направи на два пъти непростими пропуски, а Спасов майсторски отрази удари на Траянов и Мурад Ибраим. В последната минута нападател на Германея остана самичък против вратаря, само че пропусна да донесе успеха на домакините. Наставникът на гостите Войн Войнов стартира без капитана на тима Любомир Гуцев и Георги Кременлиев и това също даде отражение. Във краткотрайното класиране Германея е на 5-то място с 13 точки, а Оборище е на 4-то със същия актив.