Отборите на Франция и Словения са първите два четвъртфиналисти на

...

Франция и Словения се класираха за 1/4-финалите на световното по баскет

Отборите на Франция и Словения са първите два четвъртфиналисти на Европейското състезание по баскетбол за мъже.

Олимпийският вицешампион Франция победи Турция с 87:86 (18:11, 25:24, 6:22, 28:20, 10:9) след продължение в първия дуел от финалната фаза на шампионата в Берлин. Редовното време приключи 77:77.

Българският арбитър Мартин Хорозов беше измежду реферите на дуела.

Французите поведоха с 16 точки, само че турските баскетболисти изиграха страхотна трета четвърт, която завоюваха с 22:6 и стигнаха до поврат. В края тимът на Франция изоставаше със 77:73, само че Тома Юртел и Руди Гобер бяха точни и пратиха мача в продължение.

В добавеното време Турция имаше последната офанзива, само че Фуркан Коркмаз загуби топката и по този начин " петлите " победиха. Руди Гобер записа " дабъл-дабъл " за триумфа - 20 точки и 17 битки. По 13 точки прибавиха Еван Фурние и Тома Юртел. За Турция се отличи Бурахам Тунджер с 22 точки, Фуркан Коркмаз вкара 18.

На четвъртфиналите Франция ще играе с спечелилия от мача сред Сърбия и Италия.

Словения победи Белгия с 88:72 (24:19, 20:22, 19:19, 25:12) след мощна последна четвърт.

Звездата Лука Дончич осъществя 35 точки и добави 5 битки и 5 асистенции за близо 36 минути игра. За Белгия с 16 точки най-резултатен беше Еманюел Льоконт.

На четвъртфиналите Словения ще срещне Украйна или Полша.

По-късно през днешния ден са осминафиналните дуели сред Германия - Черна гора и Испания - Литва.