Отборите на Челси и Манчестър Сити сътвориха истинско шоу на

...

В истински спектакъл с осем гола Челси и Манчестър сити не се победиха

Отборите на Челси и Манчестър Сити сътвориха същинско шоу на „ Стамфорд Бридж “, приключило 4:4 в дербито от 12-тия кръг на Висшата лига.

Ерлинг Халанд изведе „ жителите “ напред в резултата след тъкмо изпълнена дузпа в 25-та минута. В рамките на осем минути обаче Тиаго Силва в и Рахийм Стърлинг обърнаха в интерес на Челси. Все отново играчите на Гуардиола реагираха още преди почивката и Емануел Аканджи съумя да изравни в добавеното време.

Две минути след началото на втората част още веднъж Халанд откри мрежата на лондончани, а в 67-та Николас Джаксън изравни за 3:3. В 86-та минута първенците допряха успеха след попадение на Родри, само че пет минути след края на постоянното време бе отсъдена дузпа за домакините. Бившият футболист на първенците Коул Палмър се нагърби с осъществяването и донесе точката за своя отбор.

Манчестър сити остава водач в класирането, а Челси към този момент е 10-и.
Източник: euronewsbulgaria.com