Отборите на Брайтън и Саутхемптън не се победиха в мача

...

Брайтън измъкна точка срещу Саутхемптън

Отборите на Брайтън и Саутхемптън не се победиха в мача от десетия кръг на Висшата лига. Срещата приключи при 1:1, откакто „ светците “ поведоха през първата част посредством Стивън Дейвис, а Глен Мъри изравни през вторите 45 минути.

Саутхемптън упражни напън в началните минути на срещата. А в 7-ата гостите получиха право да изпълнят фаул. Джеймс Уорд-Праус се нагърби с осъществяването. Шутира, само че нацели напречната греда. До топката пръв стигна Стивън Дейвис, който се разписа за 1:0.

Страхотна опция се разкри пред домакините в края на полувремето, когато Шейн Дъфи отигра едно центриране в наказателното поле, само че прати топката на сантиметри над напречната греда.

След почивката на домакините стигнах до равнене. При центриране отдясно, Глен Мъри засече с глава за 1:1 в 52-ата минута.

Чудесен късмет се разкри пред „ светците “ в 70-ата минута. Маноло Габиадини овладя отличен пас в наказателното поел и стреля, само че защитник се намеси в точния момент и с шпагат блокира изстрела.

В класирането Саутхемптън е десети с 13 точки, до момента в който Брайтън е 11-и с 12.