Отборите на Ботев Враца и ЦСКА играят при резултат 0:2

...

НА ЖИВО: Ботев Враца - ЦСКА 0:2, Хайнц сложи край на интригата

Отборите на Ботев Враца и ЦСКА играят при резултат 0:2 в мач от efbet Лига. Дюкенс Назон даде преднина на " алените " в 6-ата минута. Тобиас Хайнц се разписа в 84-ата минута.

Спас Георгиев опита да си изкара лесна дузпа като се стовари на земята в 2-ата минута. Съдията Георги Кабаков обаче видя това като симулация и му даде жълт картон.

В 6-ата минута ЦСКА се възползва чудесно от неточност на Спас Георгиев в центъра на терена. Жираир Шагоян открадна топката и напредна, след което пусна пас към Дюкенс Назон, който прати топката в опразнената врата.

Нов добър късмет за ЦСКА пристигна в 12-ата минута след заучено осъществяване на корнер, при което топката стигна по земя до Джонатан Линдсет. Той обаче не съумя да нанесе добър изстрел.

Минута след това Красимир Тодоров пусна топката към Браян Переа, който остана очи в очи с Густаво Бусато и съумя да го преодолее, пращайки топката в мрежата. Радостта на врачани бе къса, защото незабавно последва сигнал за засада, която се видя и в действително време. Попадението бе анулирано.

В 27-ата минута ЦСКА още веднъж бе покрай гола, откакто Дюкенс Назон се оправи с Луиз Соарес и открадна топката. Нападателят пусна към Тобиас Хайнц, който от границата на наказателното поле стреля, само че Федерико Рубио блесна с чудесна интервенция.

Три минути по-късно Спас Георгиев прати рисково центриране от десния фланг. Густаво Бусато направи няколко стъпки напред, с цел да улови топката.

В 35-ата минута Браян Переа се извиси над всички при осъществяване на ъглов удар и стреля мощно с глава. Ударът му обаче попадна в средата на вратата и в ръцете на Густаво Бусато, който се оправи.

Две минути по-късно Шагоян бе покрай гола. Топката попадна в него, откакто бе избита при центриране. Той стреля от ръба на пеналтерията по земя, само че Федерико Рубио още веднъж избави.

В самия завършек на полувремето Браян Переа прати центриране към Даниел Генов, който стреля с глава, само че неопределено.

В 51-ата минута Ботев Враца погледна към вратата на " алените ". Спас Георгиев бе открит с дълго подаване в наказателното на гостите. Спря си добре топката, само че не съумя да нанесе прецизен изстрел.

Веднага по-късно напрежението се трансферира на отсрещната врата. Назон подаде към Фаетон, който шутира, само че прати топката над напречната греда.

В 60-ата минута Дюкенс Назон стреля в средата на вратата и стражът на врачани се оправи. Отбитата топка стигна до Станислав Шопов, който не откри опразнената врата. Неговият шут мина над напречната греда.

Десет минути по-късно Момчил Цветанов опита отдалечен изстрел, който мина над напречната греда на Густаво Бусато.

В 79-ата минута Хайнц имаше късмет да реши всичко в срещата. Той изведе Фаетон отдясно, след което още веднъж получи. Хайнц нанесе мощен изстрел по земя, който бе отразен от Федерико Рубио.

Шест минути преди края на срещата Дюкенс Назон бе изведен очи в очи със стража на Ботев Враца. Нападателят стреля мощно, само че Федерико Рубио се оправи с неговия удар. Топката обаче попадна в Тобиас Хайнц, който я прати в мрежата за 2:0 и постави завършек на интригата.