Отборите на „Ботев“ (Враца) и Локомотив (Пловдив) завършиха 0:0 в

...

Слаб Ботев/Враца/ едва успя да вземе точка от Локомотив/Пловдив/

Отборите на „ Ботев “ (Враца) и Локомотив (Пловдив) приключиха 0:0 в мач от 7-ия кръг на Първа лига. Двубоят се състоя на стадион "Огоста " в Монтана, защото стадионът на врачани към момента не разполага с осветяване. Нулите обаче бяха освен на светлинното табло, само че и на терена. Домакините предложиха слаб неподвижен футбол, с безконечни връщания към отбраната и куп неточни подавания. Част от футболистите на „ Ботев “ играха толкоз зле, че е мистерия какво вършат в елитната група. Ако врачани показват и вбъдеще сходен муден футбол, самоуверено може да се предвижда, че не ги чака ярко бъдеще в Първа лига. Това може би бе най-слабият мач на „ Ботев “ от началото на шампионат.
Иначе треньорът на домакините Сашо Ангелов направи единствено една смяна в стартовите сформира от тежката загуба с 0:4 от „ Берое “. Атанас Фиданин размени Михаил Милчев. Красимир Костов беше на вратата, а Васев, Иванов, Керчев и Фиданин в отбрана. Капитанът Ивайло Михайлов и Йордан Апостолов бяха опорните халфове, до момента в който Емил Стоев, Петър Атанасов и Спас Георгиев действаха зад Валери Домовчийски.
Наставникът на "смърфовете " Бруно Акрапович пък е направил две промени от загубата с 0:2 от „ Черно море “. Янко Ангелов и Вилим Посинкович заменят Парвизджон Умарбаев и Филип Михалевич, който беше продаден в Полша преди няколко дни.
Новият национал Мартин Луков беше под рамката на вратата за гостите, а пред него действаха - Петрович, Димитър Везалов, Езе и Томашевич. Ангелов, Буна Посинкович и Карагерен са халфовете, до момента в който Димитър Илиев играеше зад Аралица.
Сантиметри разминаха Анте Аралица от гол в 6-ата минута. Нападателят се откъсна от отбраната на домакините, след което стреля с левия крайник, само че диагоналният му удар мина около лявата греда на Костов. В 16-ата минута Карагерен пропусна с глава.
В 25-ата минута Луков мазета удар от фаул на Петър Атанасов. Валери Домовчийски се контузи и беше сменен от Иван Колев в 35-ата минута. В идващите минути Стоев и Атанасов имаха положителни благоприятни условия, само че първо бранител, а след това и Луков стопираха домакините.

„ Ботев “ (ВРАЦА) – „ Локомотив “ (ПД) 0:0

„ Ботев “ (ВРАЦА): Красимир Костов, Андреас Васев, Михаил Иванов, Венцислав Керчев, Атанас Фиданин, Ивайло Михайлов, Йордан Апостолов, Емил Стоев, Петър Атанасов, Спас Георгиев, Валери Домовчийски
„ Локомотив “ (ПД): Мартин Луков, Йосип Томашевич, Димитър Везалов, Стивън Езе, Милош Петрович, Янко Ангелов, Абделхаким Буна, Вилим Посинкович, Димитър Илиев, Бирсент Карагарен, Анте Аралица
Източник: bulnews.bg