Отборите на "Ботев" (Враца) и "Кариана" (Ерден) не се победиха

...

Фамозен гол на Николай Дичев спаси Кариана от загуба във Враца

Отборите на "Ботев " (Враца) и "Кариана " (Ерден) не се победиха завършвайки наедно 1:1 в историческия за домакините първи мач игран на осветяване на стадион „ Христо Ботев” в града под Вола. За карианци едно полувреме игра пристигналият на проби 21-годишен бразилски нападател Робиньо.
Врачани бяха по-активни през целия мач, само че пропуснаха една дузина преференциални положения за гол. Преди почивката на три пъти крилото Спас Георгиев бе покрай разкриване на резултата. В 27-та мин. някогашният футболист на "Монтана " изпорти и дузпа, която основният арбитър Николай Малджански свири за нарушаване против Иван Колев. От бялата точка обаче Георгиев стреля високо над вратата. Пропуск за гостите пък направи Леонел Матадос.
Илия Миланов изведе домакините напред в резултата в 52-та мин. засичайки в мрежата центриране от корнер на Петър Атанасов. Малко по-късно Мариян Иванов изпусна да повиши, а в 83-та мин. отдалечен шут на Георги Вълчев бе избавен от вратаря Стамен Бояджиев. Три минути по-късно "Кариана " изравни. Ангел Русев центрира отдясно и централния бранител на новака във Втора лига Николай Дичев (с белия екип на снимката), който се появи на терена след почивката, с брилянтен диагонален шут изпрати топката под гредата за 1:1.

"Ботев ": Христо Митов, Васев, Илия Миланов, Мариян Иванов, Венцислав Керчев, Михайлов, Георги Вълчев, Стоев, Спас Георгиев, Атанасов, Иван Колев (Костов, Даниел Гаджев, Юлиян Ненов, Валери Домовчийски, Даниел Генов). Треньор: Сашо Ангелов.
"Кариана ": Павел Станев, Стоян Предов, Георги Илиев, Цветко Иванов, Ангел Цолов, Николай Николов, Владимир Мичев-кап., Цветомир Тодоров, Ивелин Илиев, Леонел Матадос, Янислав Иванов (Стамен Бояджиев, Деян Иванов, Ангел Русев, Робиньо, Кристиян Димитров, Ангел Бастунов, Николай Дичев, Християн Илиев). Треньор: Веселин Великов.
Източник: bulnews.bg