Отборите на Бенфика и Ливърпул играят при резултат 1:2 в

...

НА ЖИВО: Бенфика - Ливърпул 1:2, домакините връщат интригата

Отборите на Бенфика и Ливърпул играят при резултат 1:2 в първи четвъртфинал сред двата отбора в Шампионска лига. Резулаттът бе открит в 17-ата минута от бранителя Ибрахима Контае, a в 34-ата Садио Мане удвои. Дарвин Нунес върна очакванията на Банфика с гол при започване на втората част.

Срещата на стадион „ Де Луж” започва в 22:00 часа и ще я проследим онлайн в .

Първият удар в мача бе на сметката на Ливърпул и пристигна в 4-ата минута. След офанзива отляво, топката бе центрирана в наказателното поле, където Наби Кейта съумя да играе с глава, само че не можа да насочи добре топката и я прати над вратата. Ливърпул продължи да бъде по-опасният отбор на терена и в 8-ата минута стигна до нова добра опция. Отново след нахлуване отляво, Луис Диас опитва пас към Садио Мане, който обаче не съумя да играе с топката. Тя продължи към Салах, който също срещна компликации да овладее. Секунди по-късно египетският национал бе изведен чудесно с пета от Мане, стреля по диагонала, само че след рикошет коженото кълбо излезе в първи корнер в мача.

Първият прецизен удар в мача пристигна в 12-ата минута и бе дело на Наби Кейта. Мохамед Салах получи отдясно и откакто преодоля защитник на домакините, пусна пас към Кейта в наказателното поле. Той овладя и стреля с левия крайник, само че вратарят на Бенфика парира с ръце. Топката попадна в Трент Александър-Арнолд, който също стреля, само че Влаходимос още веднъж съумя да избави.

Ливърпул продължи от ден на ден и повече да стяга обръча към наказателното поле на домакините. Четвърт час след първия съдийски сигнал, Тиаго Алкантара също опитва шанса си, само че далечният му шут мина над вратата.

IBOUUUUU!!!!!!!!!!
— Liverpool FC (@LFC)
Резултатът в мача бе открит в 17-ата минута. Ливърпул стигна до нов ъглов удар, този път отляво на нападението си. Анди Робъртсън центрира доста добре в наказателното поле, където Ибрахима Конате се извиси над всички и с глава прати топката в левия ъгъл на вратата за 1:0.

Едва в 23-ата минута Бенфика стигна до нещо по-опасно пред вратата на Ливърпул. Евертон проби доста добре отляво, нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала, само че не откри задачата. Веднага по-късно Луис Диас пропусна да удвои преднината на своя отбор, останал самичък против вратаря на домакините.

Гостите от Англия съумяха да удвоят преднината си на „ Де Луж” с брилянтен гол. Трент Александър-Арнолд откри с дълъг пас Луис Диас в наказателното поле, който незабавно комбинира със Садио Мане на другия фланг, а за сенегалеца не остана нищо друго с изключение на да се разпише на съвсем празна врата.

В последната минута на първата част Мохамед Салах можеше напълно да убие интригата в мача. Той бе изведен по отличен метод от Александър-Арнолд, само че останал самичък против вратаря на домакините не съумя да го преодолее, стреляйки в тялото му. Футболистите на Бенфика мигновено проведоха контраофанзива, която приключи с удар на Рафа Силва, който обаче прати топката високо над вратата.

Втората част стартира по желан метод за домакините. Само четири минути след подновяването на играта, лисабонските „ орли” съумяха да се върнат в мача, намалявайки пасива си. След безобидно центриране отдясно, Ибрахима Конте направи непростима неточност, откакто разреши топката да мине през краката му и да стигне до Дарвин Нунес, който дебнеше зад тила на бранителя. Уругваецът овладя и с десния крайник не остави шансове на Алисон.

Минутки по-късно още веднъж Нунес обстрелва вратата на Ливърпул, само че този път много неопределено.

LIVE БЕНФИКА – ЛИВЪРПУЛ 1:2

0:1 Конате 17'