Отборите на Андерлехт и Виляреал завършиха при резултат 1:1 първия

...

Андерлехт и Виляреал оставиха развръзката за реванша след реми в Белгия

Отборите на Андерлехт и Виляреал приключиха при резултат 1:1 първия си осминафинален дуел от Лигата на конференциите.

Интригата остава за 16-и март, когато " жълтата подводница " приема белгийския гранд в Испания.

Домакините от Андерлехт започнаха мощно срещата и даже поведоха в резултата още в 6-ата минута. Попадението на Бенито Раман обаче бе анулирано поради засада.

В 23-ата минута Виляреал получи добър късмет да осъществя. Хуан Фойт стигна до високо центриране и стреля с глава, само че много разочароващо. Топката прелетя надалеч от задачата.

Три минути по-късно обаче испанския отбор поведе. Ману Тригерос бе изведен в наказателното поле на Андерлехт от високо подаване на Самуел Чуквуезе и по-късно приключи невъзмутимо.

Домакините възвърнаха равенството в 57-ата минтуа, когато Франсис Амузу откри Андерс Дрейер, който стреля от отдалеченост, а шутът му попадна под напречната греда и в мрежата на Виляреал.

В 67-ата минтуа Ислам Слимани от състава на домакините стреля с глава, само че не затрудни Пепе Рейна, който с добър инстикт улови. В 76-ата минута стражът още веднъж се намеси, само че при удар на Ян Вертонген.