Отборите на Алавес и Майорка завършиха наравно 1:1 в среща

...

Алавес и Майорка не успяха да се победят

Отборите на Алавес и Майорка приключиха наедно 1:1 в среща от 26-ия кръг на испанския футболен шампионат.

Всичко по-интересно в срещата във Витория-Гастеис се случи в последния четвърт час, когато паднаха и двата гола, само че за пропуснатата победа повече би трябвало да съжаляват гостите от Майорка, които имаха доста повече шансове за гол.

Домакините от Алавес откриха в 76-ата минута посредством Карлос Бенавидес при една от дребното си рискови благоприятни условия в мача. При едно центриране от корнер уругваецът първи стигна до топката и с глава я прати в мрежата на Майорка за 1:0.

Гостите обаче не се предадоха и в 87-мата минута Матия Настасич изравни след безредие в наказателното поле.

В добавеното време старши треньорът на домакините Луис Гарсия Пласа бе изпъден за гневна реакция към съдията.

За Алавес равенството бе трето следващо, до момента в който за Майорка бе общо 12-о през сезона.

В класирането баските са на 12-о място с 29 точки, до момента в който островитяните са на 16-о място с 24 точки.