Отборите на Академика (Клинчени) и Астра (Гюргево) не успяха да

...

Два автогола в мач на Георги Китанов

Отборите на Академика (Клинчени) и Астра (Гюргево) не съумяха да излъчат победител в срещата между тях от 9-ия кръг на Лига 1 на Румъния. Мачът приключи 1:1, а куриозното е, че това стана след два автогола. На вратата на гостите още веднъж бе българският пазач Георги Китанов.

В 32-ата минута резултатът бе открит в интерес на домакините, откакто ветеранът Габриел Тамаш си означи автогол по чудноват метод. Футболист на Академика стреля, като топката се отби от гредата и по-късно срещна крайници на бранителя, с цел да се озове зад голлинията.

В самия завършек на полувремето обаче Александру Попеску работи неразчетено при един корнер и с глава прати кълбото в личната си врата за 1:1.

В 74-ата минута гостите останаха в понижен състав, откакто Ристо Радунович получи червен картон. Те обаче удържаха финалния напън на противника и си потеглиха с точка.

Така Астра заема 6-ото място в класирането с 12 точки, до момента в който Академика се намира на 12-ата позиция с 6 точки в актива си.
Лига 1 9 кръг, петък 13 септември  Академика Клинчени 1:1краен резулат  Астра Плоещ