Отборите Хебър и Етър играят при резултат 1:0 в дербито

...

НА ЖИВО: Хебър 1:0 Етър

Отборите Хебър и Етър играят при резултат 1:0 в дербито от 22-ия кръг на Втора лига. Дувбоят е пряк спор за първото място във втория ешелон.

Интересният конфликт започва в 12:00 часа и може да го наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA.

В Gong.bg също ще проследим мача онлайн.

Хебър заема втората позиция във краткотрайното класиране с актив от 43 точки след 20 мача. Точно такива са индикаторите и на Етър, който заема третата позиция. Лидер все още е съставът на Спартак Варна, който преднина от единствено две точки, а при триумф на някой о отборите през днешния ден, то „ соколите” ще бъдат свалени от върха.

Двубоят на стадион „ Георги Бенковски” стартира в много умерено движение, като двата отбора повече се стремяха да не позволяват неточности, в сравнение с да провеждат рискови офанзиви към противниковата врата.

Първата забавна обстановка в мача пристигна в 7-ата минута, когато гостите стигнаха до първи ъглов удар в мача. След центрирането от корнера, стражът на домакините не бе безапелационен и не съумя да се намеси добре. Топката попадна в Николас Фемия, който обаче не съумя да стреля от въздуха.

В 18-ата минута домакините бяха доста покрай разкриване на резултата. След офанзива отдясно топката бе центрирана към точка на дузпата, където присъединилият се от втора позиция Игнатов стреля доста мощно, само че Анатоли Господинов сподели класа и мазета в корнер.

Само минута по-късно обаче, вратарят на гостите нямаше какво да направи. След центриране от следващия ъглов удар, Живко Петков се пребори за топката и с глава съумя да порази задачата за 1:0. Това бе дванадесети гол за голмайстора на Хебър от началото на сезона.

LIVE • ХЕБЪР – ЕТЪР 1:0

1:0 Живко Петков 19'