Отборът на Ювентус се върна на втората позиция в подреждането

...

Ювентус отново се изкачи на втора позиция в Италия след успех над Аталанта

Отборът на Ювентус се върна на втората позиция в подреждането на Серия " А ", откакто надигра с 2:0 като посетител състава на Аталанта в среща от 34-ия кръг.

След мъчно първо полувреме за " Старата госпожа " изкова триумфа си след почивката, като в 56-ата минута младият Самуел Айлинг-Джуниър открадна топката в рискова зона и секунди по-късно осъществя своето първо попадение в италианското състезание, давайки задатък на своя отбор.

Точка на разногласието пък постави Душан Влахович надълбоко в добавеното време, завършвайки уместно контраофанзива на Юве с удар от границата на наказателното поле.

По този метод " бианконерите " събраха 66 точки и още веднъж излязоха на две пред отбора на Лацио и на три пред състава на Интер, което слага момчетата на Масимилиано Алегри в доста добра позиция за попадане в зона Шампионска лига в края на сезона, до който остават единствено четири кръга.

Загубата пък остави Аталанта на 6-а позиция с 58 пункта, като те изостават на пет от 4-ия Интер.