Отборът на Витоша (Бистрица) спечели Републиканското първенство при ветераните след

...

Борисов с цял мач при шампионски финал на Бистришките тигри

Отборът на Витоша (Бистрица) завоюва Републиканското състезание при ветераните след триумф с 3:1 на финала против Лудогорец. За отбора на “тигрите” цялостен мач изигра министър председателят на България Бойко Борисов. Попаденията за Витоша означиха Георги Пеев (19), Росен Василев (35) и Денимир Пасхалис (77). За “орлите” прецизен бе Валентин Станчев (78). Така Витоша отбрани купата си от предходната година, когато надвит бе тимът на Нефтохимик с 6:3, заяви sportal.bg

В 19-ата минута Светльо Петров бе съборен в наказателното поле и основният арбитър отсъди 11-метров углавен удар. Зад топката не застана Бойко Борисов, който е щатен реализатор на наказателни удари, а Георги Пеев, който вкара по земя.

В 30-ата минута Христо Господинов изпусна положително състояние за Лудогорец. Нападателят стреля от придвижване, само че стражът на “тигрите” Митов съумя да избави с добър плонж. В 35-ата минута Росен Василев вкара втори гол за Витоша след положително подаване от левия фланг, което свари отбраната на Лудогорец неподготвена.

В 69-ата минута рисков шут на Димитър Кръстев бе избавен от Здравко Чавдаров. Две минути по-късно прекрасен шут на Димитър Мутафов от далечна отдалеченост мина на сантиметри от левия непряк дирек на вратата зад Димчо Митов.

В 77-ата минута Денимир Пасхалис вкара трети гол за Витоша, а минута по-късно Валентин Станчев означи почетното попадение за Лудогорец, преминавайки около стража на домакините.
iframe src= " https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fsportal.bg%2Fvideos%2F593958587779190%2F&show_text=0&width=560 " width= " 560 " height= " 315 " style= " border:none;overflow:hidden " scrolling= " no " frameborder= " 0 " allowTransparency= " true " allowFullScreen= " true " >
Източник: novini.bg