Отборът на Вестерло победи с 2:1 Дайнзе като гост и

...

Вестерло и Едисон Йорданов направиха нова крачка към елита

Отборът на Вестерло победи с 2:1 Дайнзе като посетител и направи поредна крачка към завръщането си в елита на Белгия. Срещата бе от 23-ия кръг на Първа дивизия на Белгия. Българският бранител Едисон Йорданов бе на терена цялостни 90 минути за гостите, като получи жълт картон през второто полувреме.

Вестерло поведе посредством Ноел Наби Сума още в 3-ата минута, само че Дайнзе изравни с гол на Кристоф Янсенс в 63-ата минута. Гостите обаче измъкнаха трите точки с попадение на Максим де Каупер в 77-ата минута.

В добавеното време на мача Де Каупер получи червен картон и малко скапе положителното усещане.

С тази победа Вестерло е надалеч напред на върха в класирането на Първа дивизия с 49 точки. Той има цели 11 повече от втория РВДМ. Дайнзе е на 4-ото място в таблицата с 32 точки.