Отборът на Уест Бромич Албиън победи Челси с 5:2 като

...

Застрашен от изпадане прекъсна победната серия на Челси

Отборът на Уест Бромич Албиън победи Челси с 5:2 като посетител в мач от 30-ия кръг на британската Висша лига. " Дроздовете " се показаха необикновено и надвиха изрично над своя съперник с пет прелестни попадения. Защитата на домакините бе надалеч от най-хубавата си форма и извърши впечатляващи неточности, които не останаха безнаказани и донесоха първата загуба на Томас Тухел, отпред на отбора. До момента тимът бе допускал едвам две попадения под управлението на немския експерт, а единствено в днешния мач инкасира цели пет. Лндончани играха през цялото второ полувреме с човек по-малко, защото Тиаго Силва получи втори жълт и надлежно червен картон в добавеното време на първото. С успеха УБА събра 21 точки и към този момент е единствено на 7 от избавителната 17-а позиция. Челси, от своя страна, остава четвърти, само че преди срещите на Уест Хем и Тотнъм, които дишат зад врата на " сините ".
Източник: dnesplus.bg