Отборът на Турция победи домакина Китай с 3:1 (25:22, 25:19,

...

Турция победи Китай насред Нанкин и близо до полуфинал в Лигата на нациите

Отборът на Турция победи домакина Китай с 3:1 (25:22, 25:19, 22:25, 25:22) във втората среща от финалите на Лигата на нациите, които се организират в Нанкин.

Тимът на Китай, който е олимпийски първенец от Рио 2016, бе изоставен от старши треньорката си Джейн Пън Лан директно преди финалите в Нанжин, а също така тимът на домакините напусна и звездата Тън Жу, както и множеството титулярки.

Така отборът на Турция, който през предишния сезон игра край в Лигата на нациите, имаше усложнения единствено в третата част, която загуби.

Най-резултатна за Турция стана Гьозде Йълмаз, която заби 18 точки (1 ас, 3 блока, 37% успеваемост в атака) в първите 3 гейма на мача.

Ебрар Каракурт добави 16 точки (2 аса, 1 блок, 32% успеваемост в атака).

За Китай Янан Лиу бе над всички с 21 точки (1 блока, 40% успеваемост в атака), Сяню Гон завърши с 15 точки (2 аса, 1 блок).

Утре (4 юли) Турция се изправя против Италия в 14:30 часа, а в петък от 14,30 часа Китай излиза против Италия.