Отборът на ЦСКА победи Кариана Ерден с 3:1 в приятелска

...

Тиаго донесе обрата и победата на ЦСКА срещу Кариана

Отборът на ЦСКА победи Кариана Ерден с 3:1 в другарска среща, играна въз основата в Панчарево. Цветомир Тодоров откри за гостите в 32-ата минута, само че единствено три по-късно Тиаго Родригес възвърне равенството. Отново Тиаго в 72-ата минута означи и донесе цялостния поврат. В последната минута на мача пък резервата Али Соу оформи крайния резултат 3:1. Като цяло отборът на Милош Крушчич беше по-добрият тим на терена и справедливо се поздрави с триумфа, който можеше да бъде и по-изразителен, само че пропуски направиха редица от играчите в червен състезателен екип.

В мача поради разнообразни травми присъединяване не взеха Томи Юрич, Митко Митков и Иван Турицов. Очаква се Юрич и Турицов да възобновят пълноценни тренировки до края на седмицата. В момента те се готвят самостоятелно във фитнеса. По-дълго ще отсъства Митков.

ЦСКА - КАРИАНА ЕРДЕН 3:1

0:1 Цветомир Тодоров 32'

1:1 Тиаго Родригес 35'

2:1 Тиаго Родригес 72'

3:1 Али Соу (д) 90'

Първата по-опасна обстановка пристигна чак в 17-ата минута, когато Евандро съумя да засече с глава едно центриране от корнер, само че неговият удар мина около лявата греда.

Пет минути по-късно Жеферсон съумя да се оправи с трима играчи на Кариана и стреля по земя, само че неопределено.

В 28-ата минута Рубен Пинто опитва изстрел от към 20-тина метра, вратарят на Кариана Петър Начев мазета, а при добавката Тони Уот прати топката в мрежата, само че попадението бе анулирано заради засада.

В 32-ата минута Кариана откри резултата с първата си по-опасна офанзива. Цветомир Тодоров засече по съвършен метод центриране от корнер.

Само три минути по-късно ЦСКА изравни. Тиаго Родригес се разписа откакто стреля по земя от 20-тина метра. Вратарят на Кариана също има виновност за попадението, откакто не съумя да се намеси по най-хубавия метод.

През втората част футболистите на ЦСКА владеят притежанието на топката и атакуват, само че без съществени положения. Тиаго, Уот и Пинто насочиха изстрели, само че бяха неточни.

Треньорът на „ алените “ Милош Крушчич стартира със промените. В 61-ата минута в игра се появиха Али Соу, Греъм Кери, Кристиян Малинов и Валентин Антов.

В 65-ата минута Мартин Николов от Кариана получи първия жълт картон в мача.

Тиаго донесе цялостния поврат за ЦСКА в 72-ата минута. Голът беше маркиран по сходство на първия – с удар от границата на наказателното поле за 2:1.

Три минути по-късно Али Соу шутира, само че топката прелетя около лявата греда.

В последната минута на срещата въпреки всичко и Али Соу записа името си измежду голмайсторите , откакто извърши по решителен метод дузпа.

Съставът на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 27. Асен Дончев, 28. Пламен Гълъбов, 24. Нуно Томаш, 3. Жеферсон, 6. Рубен Пинто (к), 20. Тиаго Родригес, 7. Денис Давидов, 14. Вив Соломон-Отабор, 9. Тони Уот, 10. Евандро

Резерви: 1. Илия Шаламанов (в), 13. Кристиян Сотиров (в), 18. Брадли Мазику, 25. Раул Албентоса, 26. Валентин Антов, 15. Кристиян Малинов, 8. Греъм Кери, 22. Али Соу, 2. Андрей Йорданов, 4. Християн Петров, 5. Йоан Бауренски, 29. Христо Панчев, 15. Росен Петров

Кариана Ерден: Петър Начев, Георги Търтов, Стоян Предев, Николай Дичев, Мартин Николов, Симеон Русев, Ангел Бастунов, Георги Чакъров, Реджеб Халил, Цветомир Тодоров, Евгени Игнатов