Отборът на Стал (Миелец) допусна загуба с 1:2 в гостуването

...

Дебютен гол на Алекс Колев не стигна на Стал

Отборът на Стал (Миелец) позволи загуба с 1:2 в гостуването си на Горник (Забже) от 17-ия кръг на полската Екстракласа. И двамата българи Алекс Колев и Божидар Чорбаджийски бяха титуляри в състава на гостите, като нападателят даже откри резултата в мача, само че по-късно бе сменен в 69-ата минута.

Колев даде преднина на Стал още в 9-ата минута след асистенция на Домански. Гостите можеха да удвоят преднината си в 28-ата минута, само че Домански пропусна от бялата точка.

През второто полувреме Гурник съумя да обърне мача в своя изгода. В 64-ата минута Вишневски възвърне равенството, а драмата настъпи в добавеното време, когато Крайчик донесе триумфа на домакините в 93-ата минута.

С този триумф Гурник излезе на 4-ото място с актив от 27 точки. Стал пък остава на дъното на класирането на 16-ата позиция с 14 точки.