Отборът на Спортинг (Лисабон) направи първата крачка към класиране на

...

Фреди Монтеро приближи Спортинг до 1/4-финала

Отборът на Спортинг (Лисабон) направи първата крачка към класиране на 1/4-финал в Лига Европа. Тази вечер " Лисабонските лъвове " надиграха с 2:0 Виктория (Пилзен) в първия мач от 1/8-финала на " Жозе Алваладе ". Големият воин в мача бе нападателят Фреди Монтеро, който наниза и двете попадения за своя отбор в 45-ата и 49-ата минута.

Спортинг нанесе своя удар в края на първото и началото на второто полувреме. В 45-ата минута Фабио Коентрао получи прехвърлящ пас в наказателното поле и акробатично продължи топката към Монтеро, който без закъснение от воле означи за 1:0.

В 49-ата минута още веднъж Монтеро получи на скорост, финтира директния си надзирател и с акуратен удар в близкия ъгъл удвои преднината на своя отбор.

Така Спортинг към този момент е любимец за продължение напред, въпреки че Виктория надали ще се съобщи и ще опита да направи поврат в реванша на собствен терен.

Спортинг (Лисабон) - Виктория (Пилзен) 2:0
1:0 Монтеро (45)
2:0 Монтеро (49)

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

Лига Европа 1/8 кръг, четвъртък 8 март  Спортинг (Лисабон) 2:0краен резулат  Викторя Пилзен