Отборът на Спартак Плевен постигна победа със 104:81 (24:23, 28:16,

...

Спартак Плевен се разправи и с Шумен

Отборът на Спартак Плевен реализира победа със 104:81 (24:23, 28:16, 30:20, 22:22) над отбора на Шумен и записа трети следващ триумф в Националната баскетболна лига.

Срещата в зала " Балканстрой " стартира с леко преимущество на гостите от Шумен, само че до края на първата четвърт Спартак съумя да поведе с 24:23. Във втората четвърт обаче преимуществото на плевенчани бе доста съществено. Баскетболистите на старши треньора Любомир Минчев направиха серия от 17:0 точки, с която поведоха с 52:37 секунди преди края да пристигна почивката.

Второто полувреме стартира с новия серия от 14:2 на Спартак, което докара резултата до 66:41 и лиши остатъка от срещата от всякаква конспирация.

Цветомир Чернокожев, Седариан Рейнс и Николай Стоянов означиха по 19 точки за спечелилите от Спартак, до момента в който за Шумен Ишмаел Ел-Амин приключи с 30, а Ореолуапу Идоу добави 18.

В класирането Спартак е на пето място с 15 победи и 12 загуби от 27 мача. Шумен е девети с 6 победи и 21 провали.