Отборът на СПАЛ 2013 ще играе в елита на Италия

...

СПАЛ ще играе в Серия А и през следващия сезон след бой над Сампдория

Отборът на СПАЛ 2013 ще играе в елита на Италия и през идващия сезон, откакто съумя да реализира извънредно значима победа в семейството си на Сампдория с 3:1. Футболистите на Леонардо Семпличи бяха длъжни да победят генуезци в последния кръг на Серия “А”, с цел да запазят 17-ата си позиция в класирането. Преди изиграването на кръга СПАЛ бе с равни точки с отбора на Кротоне (35), който заема 18-о място.

Срещата стартира стремително за домакините, които получиха опцията да изпълнят 11-метров углавен удар още в 4-ата минута. До обстановката се стигна след изстрел на Федерико Вивиани, спрян с ръка от Джанлука Капрари в наказателното поле. Зад топката застана Мирко Антенучи, който не остави шансове на Вид Белец. Веднага след гола Сампдория потегли остро в офанзива, само че устремът на отбора не докара до съществено положения пред Алфред Гомис.  В 30-ата минута безогледно влизане на Капрари в краката на Денис Прает доведое до червен картон за Сампдория. В 35-ата минута СПАЛ пропусна златна опция за втори гол. Антенучи пое топката и навлезе в наказателното поле, само че вместо да потърси изстрел във вратата, италианецът подаде на Алберто Палоски. Пасът обаче бе прекомерно неакуратен. До края на първото полувреме СПАЛ се възползва от численото си предимство и упражни трайно притежание на топката.  През втората част домакините започнаха по-активно и в 50-ата минута осъществиха второ попадение. Вивиани проби по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Алберто Палоски нападна топката на първа греда. Кълбото прескочи нападателя и попадна в Алберто Граси, който от близка отдалеченост не пропусна с глава. В 52-та минута резултатът стана типичен. Мирко Антенучи с акуратен изстрел диагонално не остави шансове на Белец.  В 66-ата минута Сампдория понижи резултата посредством Давид Ковначки, който засече с воле центриране отдясно. В идващите минути тимът на СПАЛ владееше топката, очаквайки последния съдийски сигнал, който да узакони оставането на клуба в елита на Италия. В добавеното време на срещата " бяло-сините " осъществиха чертвърти гол посредством Алберто Палоски, който обаче бе анулиран. Нападателят се възползва от неразчетено изтребване на топката от Вид Белец. Стражът на " моряците " бе заставен да боксира кълбото след изстрел на Антенучи, само че след видеоповторение се видя, че има нарушаване против словенския вратар. С тази си победа тимът на СПАЛ си подсигурява присъединяване в елита на Италия за втора поредна година.
Серия А 38 кръг, неделя 20 май  Спал 2013 3:190 минута  Сампдория