Отборът на Шалке 04 надви Вердер (Бремен) с 2:1 като

...

Шалке гледа към върха след обрат срещу Вердер

Отборът на Шалке 04 надделя Вердер (Бремен) с 2:1 като посетител след поврат на “Везерщадион”. “Бременските музиканти” първи осъществиха попадение - дело на Людовик Сане, който изпрати топката в противниковата врата след осъществяване на корнер и безредие пред вратата на гостите. Това се случи в 20-ата минута, а единствено 2 минути по-късно задатъкът на Вердер в резултата остана в предишното, защото Милош Велкович си означи автогол. Седем минути преди края на дуела Леон Горетцка бе оставен напълно самичък пред вратата на домакините след центриране от ъглов удар. Тойс е ориентира добре в ситуцията и насочи топката в мрежата, носейки успеха на “кралскосините” от Гелзенкирхен.

След тази победа Шалке заема трето място в класирането с 9 точки. Вердер е на другия полюс, като продължава да има в актива си единствено една точка се намира на нежеланото 17-о място в подреждането.

СТАТИСТИКА НА МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Бундеслига 4 кръг, събота 16 септември  Вердер (Бремен) 1:2краен резулат  Шалке 04