Отборът на Севиля спечели с 1:0 като домакин на Хетафе

...

Севиля преследва Реал след пестелива победа

Отборът на Севиля завоюва с 1:0 като хазаин на Хетафе в мач от 20-ия кръг на шампионата по футбол в Испания. Единствения гол вкара Рафа Мир в 22-ата минута, само че той бе задоволителен за триумфа на треньора Юлен Лопетеги. Севиля е на второ място в класирането с 44 т. – на 5 зад водача Реал (Мадрид), който обаче има и мач повече. Воденият от Кике Санчес Флорес отбор на Хетафе е 16-ти с 18 точки.

На почивката един от асовете на Севиля - младият бранител Жул Кунде, бе сменен наложително от Неманя Гудел, откакто в края на първото полувреме получи контузия. Четири минути след почивката Рафа Мир с глава порази задачата за повторно, само че попадението му бе анулирано поради засада. До смяна на резултата през втората част не се стигна и Севиля не за първи път този сезон завоюва с 1:0, което бе изцяло задоволително за андалусийците.
Източник: bnr.bg