Отборът на Септември София стана поредният осминафиналист за Купата на

...

Септември на осминафинал за Купата след драма в Драгалевци

Отборът на Септември София стана следващият осминафиналист за Купата на България. Момчетата на Милен Радуканов обаче трябваше да преминат през изключителна драма против Спартак Плевен. Зрелището в столичния квартал "Драгалевци " приключи при резултат 4:3.

Началото бе стремително за септемврийци, които поведоха още в 4-ата минута посредством младежкия национал Георги Русев.

Малко по-късно обаче паритетът бе възобновен, откакто Петър Тончев наказа някогашния си клуб.

Случилото се не тормози столичани, които до почивката осъществиха още две попадения в мрежата на Борислав Начев, които бяха дело на Стилиян Николов и Борис Галчев.

Изненадващо за домакините обаче, Спартак се подвигна през втората част и докара нещата до 3:3 след два гола на снажния централен бранител Кристиян Григоров.

Така кулминационната точка на конфликта бе оставена за 87-ата минута, когато съдията Петър Кузев отсъди дузпа за Септември. Тя бе тъкмо осъществена от Павел Петков и по този начин хората на Милен Радуканов продължиха в идната фаза на надпреварата