Отборът на Сърбия постигна втори успех в група 4, Дивизия

...

Сърбите взеха лютото балканско дерби с Черна гора, Румъния с драматичен успех над Литва

Отборът на Сърбия реализира втори триумф в група 4, Дивизия 3 на шампионата Лига на нациите . Западните ни съседи завоюваха районното дерби против Черна гора с 2:0 . Двубоят в Подгорица бе съпровождан и от съществени ограничения за сигурност.

Франция и Исландия не се победиха в контрола - 2:2
Франция се избави от срам против Исландия, Ейолфсон от Левски си вкара автогол

Световният първенец едвам се добра до тъждество 2:2 против коравите скандинавци

До съществени проблеми сред агитките на двете страни, които участваха дружно на Мондиал 2006, не се стигна, като всичко бе решено на футболния терен. Там неоспорим №1 бе централният нападател на Фулъм - Александър Митрович, осъществил и двата гола в конфликта.

Като за начало той се разписа от дузпа в 18-ата минута, която бе отсъдена за нарушаване против Марио Гачинович.

Таранът постави точка на разногласието малко преди края, когато Живкович, волно или не, пропусна подаване към себе си, което стигна до Александър, който от няколко метра просто нямаше по какъв начин да сбърка против черногорския вратар.

Снимка 383182
Източник:

В другия мач от групата, Румъния предстоящо завоюва визитата си на Литва с 2:1 . Трите точки обаче не пристигнаха по никакъв начин елементарно. Северните ни съседи като че ли направляваха всичко във Вилнюс, откакто от 13-ата минута водеха с 0:1 след прецизен удар на Чипчиу.

Всичко за тях обаче се обърка в 90-ата минута, когато Зулпа изравни. Северните ни съседи обаче резервираха наличие на духа и надълбоко в добавеното време, Александру Максим вкара за крайното 1:2.

Снимка 383181
Източник:

Косово пък продължава да бъде най-хубавият отбор в последната Дивизия 4. Новопризнатата страна записа още един домашен триумф пред цялостни трибуни, откакто довечера надигра Малта с 3:1. Основният им съперник за първото място - Азербайджан пък подчини Фарьорски о-ви с 3:0.