Отборът на Салернитана осъществи обрат и записа шокиращ успех с

...

Салернитана шокира Лацио след кошмарно второ полувреме за „орлите“

Отборът на Салернитана реализира поврат и записа фрапантен триумф с 3:1 като посетител на Лацио в дуел от 12-ия кръг на Серия " А ". Това постави завършек на серията на домакините от шест турнирни мача без загуба, в които те не бяха позволили нито един гол.

В 21-вата минута Фелипе Андерсон прати топката в противниковата мрежа, само че при вдигнат байрак за засада. В 37-ата минута съотборникът му Педро Родригес също нямаше шанс, защото след негов шут по земя топката облиза далечната греда. Само четири минути по-късно обаче „ орлите “ въпреки всичко поведоха в резултата. Тогава Луис Алберто пусна отличен извеждащ пас към Матия Дзакани, който пък прокара топката сред краката на Луиджи Сепе за 1:0.

Втората част обаче се оказа кошмарна за римляните. Всичко стартира още в 51-вата минута, когато някогашният им състезател Антонио Кандрева изравни с умел прехвърлящ удар. В 68-ата минута досегашният бранител на Рома – Федерико Фасио също ги наказа с мощен шут за цялостния поврат в мача. Три минути по-късно Матиас Весино имаше чудесна опция да възвърне равенството, само че ударът му от чиста позиция се оказа неакуратен. Това беше вторият негов огромен пропуск, като първият му беше незабавно след почивката.

В идната минута пък Сергей Милинкович-Савич си изкара жълт картон, поради който ще пропусне градското дерби в идващия кръг. Последният пестник за „ бианкочелестите “ пристигна в 78-ата минута, когато при контраофанзива Булай Диа се хвърли на шпагат, с цел да засече подаване на Домагой Брадарич и по този начин оформи крайния резултат. В последните секунди на срещата се стигна до препирня сред играчите на двата тима, която приключи с три жълти картона.

Така Лацио остана на четвъртата позиция в класирането с 24 точки и по-добрата си голова разлика по отношение на петия Интер, а Салернитана се изкачи на деветото място с 16 пункта след третата си победа в последните си четири мача.

Гледайте спорт на MAX с най-вълнуващите мачове от италианските Serie A и Coppa Italia, онлайн, в ефира на MAX Sport 3.

Снимки: Gettyimages