Отборът на Реал Мадрид постигна победа с 2:1 при домакинството

...

Реал Мадрид надви Шахтьор Донецк с голове през първото полувреме

Отборът на Реал Мадрид реализира победа с 2:1 при семейството си на Шахтьор Донецк в мач от група F на Шампионската лига.

Действащият притежател на трофея откри резултата на стадион „ Сантиаго Бернабеу “ в 13-ата минута, когато Родриго проби през центъра и с удар от далечно разстояние прати топката в мрежата зад вратаря Турбин, който съумя да допре топката, само че не и да избави.

„ Белите “ удвоиха преднината си след съвсем половин час игра. Триходова композиция сред Карим Бензема, Родриго и Винисус Жуниор изведе футболиста с номер 20 на фланелката на отлична стрелкова позиция в наказателното поле на украинците и бразилецът се разписа с изстрел, който мина около стража Турбин.

Шахтьор понижи изоставането си в 39-ата минута посредством акробатично осъществяване на Зубко, който засече центриране от фланга в наказателното поле на Реал.

В класирането Реал Мадрид е безапелационен водач с цялостен актив от 9 точки, до момента в който Шахтьор е втори с 4 пункта.