Отборът на РБ Байпциг си осигури участие във втория по

...

РБ Лайпциг удари незаинтересован Ман Сити и си гарантира мястото в Лига Европа

Отборът на Република България Байпциг си обезпечи присъединяване във втория по мощ европейски клубен шампионат, откакто надви над британския първенец Манчестър Сити с в мач от последния кръг от група „ А “ на Шампионска лига. Доминик Собослай откри резултата в 24-ата, а Андре Силва удвои в 71-ата минута. Риад Марез понижи в 76-ата минута, което обаче се оказа незадоволително за "гражданите ".

Гостите доиграха срещата и с 10 индивида, следкато в 82-ата минута Кайл Уокър бе изпъден с пряк червен картон.

Въпреки загубата, Ман Сити продължава към 1/8-финалите в Шампионска лига, откакто си беше обезпечил първото място в групата още перди две седмици. Възпитаниците на Хосеп Гуардиола приключват групоавата фаза с 12 точки, а втори остана Пари Сен Жермен с 11 пункта. Трети е Република България Лайпциг със 7, до момента в който Брюж остава финален с 4 точки и напуща европийските клубни шампионати.

Срещата започва в умерено движение, с лек превес на гостите откъм притежание на топката. Опасни положения обаче липсваха.

В 15-ата минута Конрад Лаймер стигна първи до една отбитата топка и стреля в близкия ъгъл, само че вратарят Зак Стефан внимаваше и мазета в корнер.

Две минути по-късно Кевин Де Бройне шутира пред наказателното поле, само че топката прелетя тъкмо над напречната греда.

В 22-ата минута Сити бяха доста покрай попадение. Де Бройне центрира отдясно в наказателното поле, където на далечната греда Фил Фодън смъкна отлично за Джак Грийлиш, който от вътрешността на пеналтерията, само че Петер Гулаши се намеси и избави.

Само две минути по-късно обаче Лайпциг изненада „ жителите “ и първи поведе в резултата. Конрад Лаймер даде прелестен разсичащ отбраната на гостите пас и изведе самичък против вратаря Доминик Собослай, който се измъкна от засадата, преодоля Стефан и на празна врата осъществя за 1:0.