Отборът на Погон (Шчечин) със Спас Делев в състава си

...

Загуба за Делев и равенство за Колев в Полша

Отборът на Погон (Шчечин) със Спас Делев в състава си позволи тежка загуба с 0:3 в гостуването си на Легия (Варшава) от 30-ия кръг на полската Екстлакласа. Българският национал Спас Делев стартира като титуляр за гостите, само че не съумя да блесне и бе сменен в 77-ата минута от Зволински.

Точни за триумфа на домакините бяха Хамалайнен в 26-ата, Ниезгода в 48-ата и Шимански в 71-ата минута.

Междувременно в различен мач от кръга Сандеция (Нови Сонч) врътна нулево реми като хазаин против Висла (Краков). Цял мач за домакините запис българският нападател Алекс Колев.

След този кръг Погон се намира на 12-ото място в таблицата с 31 точки. сандеция пък остава на дъното с 25 точки в актива си. Водач е Лех (Познан) с 55 точки.