Отборът на Пирин победи Ботев Враца с 2:1 в приятелска

...

Пирин победи Ботев Враца в контролна среща

Отборът на Пирин победи Ботев Враца с 2:1 в другарска среща на стадион „ Христо Ботев “ в Благоевград.

Головете за „ орлетата “ означиха Красимир Станоев от дузпа и Борис Тютюков, а сред техните попадения прецизен за врачани бе Мирослав Маринов.

Капитанът Пирин Красимир Станоев откри резултата от дузпа в 17-ата минута. До наказателния удар се стигна след неточност на бранителя на гостите Луис Соарес, който загуби топката пред своето наказателно поле под натиска на Владимир Медвед, а по-късно вратарят Костов бе заставен да извърши нарушаване точно против Медвед.

В 22-ата минута гостите от Враца стигнаха до първото състояние за гол, откакто Стефан Гаврилов стреля фронтално против вратата, само че стражът Ковальов избави. Секунди по-късно Меси Биатумусока стреля от близко, само че Ковальов мазета в корнер.

В 27-ата минута Красимир Станоев стреля над вратата, засичайки хубаво подаване отдясно. Четири минути по-късно Борис Тютюков отклони центриране от корнер на Бенгюзов, само че Костов улови без проблеми.

В 42-ата минута Иван Тасев откри с хубава топка Мартин Смоленски, само че ударът му мина над вратата.

Минута преди края на полувремето Ботев Враца изравни резултата. Мирослав Маринов от гостите стреля централно против вратата и топката мина под плонжа на Ковальов за 1:1.

В 49-ата минута Пирин стигна до второ попадение след чудесна четириходова композиция. Венцислав Бенгюзов откри Тасев, той подаде за Смоленски, който на собствен ред отклони за Тютюков в наказателното поле и нападателят се разписа с удар с левия крайник в противоположния ъгъл.

В 53-ата минута Венцислав Бенгюзов извърши директен добре директен свободен удар, само че топката срещна страничната греда.

В 78-ата минута Илкер Будинов проби отдясно и стреля по диагонала, само че вратарят на гостите избави.