Отборът на Пари Сен Жермен победи с 3:0 Ним в

...

ПСЖ лети към нова титла в безоблачно небе - Мбапе е пилотът

Отборът на Пари Сен Жермен победи с 3:0 Ним в мача от 26-ия кръг на Лига 1. Парижани не престават безоблачния си ход към нова купа, като през днешния ден на два пъти се разписа Килиан Мбапе, а един път - Кристофър Нкюнкю.

През първата част ПСЖ не постави огромни старания, с цел да притисне противника, само че въпреки всичко съумя да стигне до попадение. В 40-ата минута Марко Верати откри Нкюнкю, който откри. След почивката домакините подвигнаха оборотите и стигнаха до две нови попадения. В 69-ата минута Жуан Бернат напредна по левия фланг и подаде към Мбапе на чиста позиция, който засече топката за 2:0. Минута преди края на срещата пък пристигна и третото попадение за играчите на Томас Тухел. Нкюнкю изведе Мбапе самичък против вратаря Пол Бернардони и младокът се разписа за повторно, оформяйки крайния резултат.

Така ПСЖ към този момент има 68 точки в актива си - на 17 от втория Лил, а също по този начин и мач по-малко от “кучетата”. Ним от своя страна е остава с 36 на 11-а позиция. Лига 1 26 кръг, събота 23 февруари  Пари Сен Жермен 3:0краен резулат  Олимпик Ним