Отборът на Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, победи

...

Везенков и Олимпиакос с успех над ПАОК в гръцкото първенство

Отборът на Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, победи ПАОК с 84:73 (21:17, 24:17, 19:15, 20:24) като посетител в отсрочена среща от 20-ия кръг на шампионата на Гърция по баскетбол за мъже. Олимпиакос реализира 16-и триумф от 17 мача, с който се изравни с отбора на Панатинайкос на върха във краткотрайното класиране в шампионата.

Везенков приключи с 8 точки, 10 битки и 3 асистенции за 24 минута на терена. Най-резултатен за Олимпиакос беше Тайлър Дорси с 19 точки и 6 битки. За ПАОК Джърмейн Лав означи 14 точки.

Гостите от Атина водеха през целия дуел, като на почивката резултатът бе 45:34, а преди последните 10 минути баскетболистите на Олимпиакос дръпнаха с 64:49. Домакините съумяха да понижат пасива си при започване на четвъртата част, само че отборът Олимпиакос не позволи ПАОК да заплаши водачеството му. Най-голямата разлика в срещата доближи 19 точки.

В идващия си мач от локалното състезание съставът на Олимпиакос приема Арис на 7 април.
Източник: bnr.bg