Отборът на ОФК Локомотив (Горна Оряховица) допусна поражение в контролата

...

Тежко поражение за Локо от дубъла на Лудогорец

Отборът на ОФК Локомотив (Горна Оряховица) позволи проваляне в контролата от зимната подготовка преди старта на новия полусезон против ПФК Лудогорец 2. Срещата се изигра на спортния комплекс “Гнездо на орли” в Разград.

Още първоначално Християн Христов избави два поредни удара на Илкер Будинов. След четвърт час игра Петър Караангелов нацели лявата греда. Христов се отличи с добра интервенция при изстрел на Георги Чукалов. В 34-ата минута Даниел Стоянов спъна Будинов в наказателното поле, а Цветослав Петров бе прецизен от бялата точка за 1:0. Малко преди края на първата част основният арбитър отсъди втора дузпа за “младите орли” поради нарушаване на Христов против Будинов. Даниел Стоянов получи втори жълт картон, затова червен, и бе изпъден. Зад топката застана Бранимир Костадинов, само че стражът на гостите избави 11-метровия углавен удар.

През втората част за двата тима влязоха в игра всички футболисти, записани в тимовия лист. Кристиян Райчев опита удар от далечна отдалеченост, само че над вратата. Чукалов засече центриране на Райчев, само че стражътт на “железничарите” мазета над горната греда. В 63′ мин. Владислав Найденов бе изведен самичък против вратаря и вкара топката за 2:0. Виктор Митев от тима на “черно-белите” насочи шут към вратата на домакините, само че право в гредата. Минути преди края на дуела Станислав Вълчев и Кристиян Райчев оформиха крайното 4:0.