Отборът на Нова Зеландия записа първа победа на Световното първенство,

...

Нова Зеландия с първа победа на Световното

Отборът на Нова Зеландия записа първа победа на Световното състезание, което се организира в Китай, откакто се наложи над Черна гора с 93:83 (31:26; 22:18; 13:21; 27:18) в дуел от програмата на група F.

Кори Уебстър беше над всички за спечелилите – 25 точки, а Исак Фоту и тай Уебстър прибавиха надлежно по 20 и 11 точки.

Никола Иванович вкара 18 точки за черногорците, а Никола Вучевич завърши с 15 точки.

Баскетболистите на Нова Зеландия използваха по-добре възможностите си през първото полувреме и изцяло справедливо се отдръпнаха на почивката с задатък от девет точки – 53:44.

През третата четвърт двата тима си размениха функциите, откакто черногорците усъвършенстваха доста представянето си в тези минути и интригата се завърна с цялостна мощ в мача след 30 минути игра – 65:66 в интерес на Нова Зеландия.

Европейците даже стигнаха до цялостен поврат при започване на заключителната четвърт, откакто Попович проби и вкара за 67:66, само че отсам до края на мача символичните посетители от Нова Зеландия поеха надзор върху дуела и след няколко отлични отигравания, си подсигуриха преднина от 10 точки, която се резервира до последния съдийски сигнал – 93:83.