Отборът на Нефтохимик 2010 е шампионът на България по волейбол

...

Нефтохимик отново шампион на волейбол

Отборът на " Нефтохимик " 2010 е първенецът на България по волейбол при мъжете за сезон 2017/2018. Бургазлии завоюваха и третия заключителен мач с ЦСКА и опазиха купата от предходната година. Теодор Салпаров и компания се постановиха над " алените " в София с 3:1 гейма (25:17, 23:25, 25:17, 25:20) и с 3:0 победи сграбчиха златните медали. Сред феновете в зала " Христо Ботев " бяха националният селекционер Пламен Константинов, треньорът на " Левски " Владимир Николов, националът Николай Николов, както и огромна част волейболисти от Суперлигата. На трибуните имаше представители и от футболните среди. Бившият национал Мартин Петров и някогашният футболист на ЦСКА Светослав Петров изгледаха онлайн дуела. Треньорът на ЦСКА Александър Попов бе направил една смяна в титулярния съства спрямо първите два мача в Бургас. На мястото на Красимир Гайдарски стартира Тодор Костов.

В първата част " Нефтохимик " натрупа стабилен задатък от 6 точки при 18:12, когато на сервис бе Георги Братоев. В игра за ЦСКА се появи Яни Георгиев на мястото на Ивайло Стефанов. Бургазлии знаеха по какъв начин да запазят преднината си и поведоха.

В началото на втория гейм Ивайло Стефанов се върна на полето. ЦСКА игра по-стабилно в тази част, с по-малко неточности. " Червените " поведоха с четири точки при първото техническо спиране. В края " Нефтохимик " стигна до тъждество при 22:22 след два аса на Валентин Братоев. При 24:23 за " армейците " неточност на гостите докара до тъждество в геймовете.

В третaта част " Нефтохимик " още веднъж доминираше. Бургазлии дръпнаха в резултата още първоначално и до края не изпуснаха самодейността. Иван Крачев смени Венцислав Георгиев в състава на ЦСКА, а малко по-късно Ивайло Стефанов още веднъж отстъпи мястото си на Яни Георгиев. Красимир Гайдарски стартира за ЦСКА в четвъртия гейм, а Стефанов и Венцислав Георгиев се върнаха в игра. Нефтохимик имаше преднина от две точки при първата наложителна пауза. Постепенно гостите увеличаваха задатъка си с рационална и постоянна игра, с цел да побеждават като първенци на България.
Източник: bnr.bg