Отборът на Наполи продължи с почти перфектното си представяне от

...

Наполи не сбърка при гостуването на Удинезе

Отборът на Наполи продължи с съвсем съвършеното си показване от началото на сезона в Серия А, откакто победи Удинезе с 1:0 като посетител в мач от 14-ия кръг на шампионата.

За неаполитанци това бе 12-та победа през акцията, като те към момента нямат проваляне в актива си. Единственото попадение на „ Стадио Фриули “ падна в 33-та минута, когато полузащитникът Жоржиньо се разписа от добавка след дузпа, откакто вратарят на домакините Симон Шуфе отрази първичния му удар от бялата точка. По този метод възпитаниците на Муарицио Сари към този момент имат 38 точки и си върнаха водачеството, което краткотрайно бе заето от Интер.

Друг от кандидатите за купата – Рома, направи неверна стъпка при гостуването си на забъркания в битката за оцеляване отбор на Дженоа. На „ Стадио Луиджи Ферари “ в Генуа Стефан Ел Шаарави даде преднина на „ вълците “ в 59-та минута, само че малко по-късно гостите останаха с човек по-малко поради аления картон на Даниеле де Роси. В 70-та минута домакините изравниха, откакто Джанлука Лападула осъществя дузпа. По този метод Рома към този момент изостава със седем точки от водача Наполи.

В другия мач от следобеда тимовете на Милан и Торино направиха тъждество 0:0 на „ Сан Сиро “. /БГНЕС
Източник: bgnes.com