Отборът на "Монтана" спечели рутинна победа над "Локомотив" в Стара

...

Баскетболистките на Монтана с пестелива победа в Стара Загора

Отборът на "Монтана " завоюва рутинна победа над "Локомотив " в Стара Загора със 75:57 в среща от Х кръг на шампионата на „ А” група, първа четворка.
Гостите завоюваха първата и третата част, втората и четвъртата бяха за домакините. Треньорът на монтанчанки Стефан Михайлов даде късмет за изява на всички девойки от аварийна пейка, като единствено националката Радостина Димитрова получи отмора. Цветомира Шаренкапова пък бе най-резултатна за победителките с 24 точки. За "Локомотив " Евгения Нацкина приключи с дабъл-дабъл 10 т. и 11 битки.

"Локомотив " (Стара Загора) – "Монтана " 57:75 (10:22, 20:18, 13:22, 14:13)

"Локомотив ": Стефани Пендова 11, Мария Делчева 7, Евгения Нацкина 10, Валерия Алексиева 8, Виктория Иванова 11 (Златина Калоферова 6, Златка Мандакова 2, Весела Минчева 2, Александра Димитрова, Венета Христова).
"Монтана ": Виктория Стойчева 7, Цветомира Шаренкапова 24, Габриела Костова 8, Димана Макариева 13, Мария Желязкова 9 (Христина Иванова 9, Дебора Филипова 6, Надежда Симеонова 5, Преслава Костова, Кристиана Борисова, Симона Стоянова.

Съдии: Гергана Стоянова, Иван Николов, Петър Петров.

Зала: „ Общинска”-100 фенове.
Източник: bulnews.bg